Sportovci jsou nadějí zdravé politické scény, říká lídr ČSSD Pavel Ploc

Sportovci jsou nadějí zdravé politické scény, říká lídr ČSSD Pavel Ploc

Pavel Ploc, původně úspěšný sportovec, skokan na lyžích a již několik let také politik, nyní znovu kandiduje jako lídr ČSSD v podzimních volbách do Senátu ČR.

Jeho záměrem je především podpora sportu, a to jak z hlediska zdraví, aktivit, které přispívají zdravému vývoji dětí a mladých, ale také z hlediska dlouhodobého vývoje společnosti. Pokud by se totiž ze sportovního prostředí rekrutovali budoucí politici, je podle něj velká naděje na ozdravení celé politické scény. Jak sám říká, mezi politiky je čím dále víc těch, kteří nehrají čistou hru, což se o sportovcích říct nedá.

„Z mých zkušeností vím, že veřejnost vnímá, a podle mě po právu, sportovce jako nekonfliktní osobnosti, které jsou zvyklé jednat v duchu fair play, což je ve světle skandálních korupčních odhalení naděje do budoucna. Já jsem měl doposud ve sněmovně šanci ve prospěch sportu bojovat díky svému členství Podvýboru pro mládež a sport, o čemž jsem přesvědčen, že se mi dařilo," říká lídr ČSSD za LK Pavel Ploc.

Korektní vztahy a spravedlnost je tedy hlavní motivem, proč chce Pavel Ploc do politiky. V této oblasti má za sebou i viditelné úspěchy. Podařilo se mu dotáhnout do konce prosazení potírání černého trhu s anaboliky. Díky tomu je již vedle výroby, držení či podání většího množství dopingu trestné, i pokud ho někdo vyveze, doveze či proveze přes Českou republiku. „Ve své funkci poslance v posledním funkčním obdobím jsem byl rovněž jedním z předkladatelů návrhu zákona o zřízení Krajského soudu v Liberci, ten však bohužel neprošel. Jsem přesvědčen, že jediný důvod, proč byl zamítnut, je, že tento pro občany prospěšný návrh zákona byl předložen opozičními poslanci. Každopádně jsem rozhodnutý ve snaze o jeho zřízení pokračovat," zdůraznil Pavel Ploc.

24.08.2016

 

ARCHIV AKTUALIT