O mně

Pavel Ploc

Narozen 15.6.1964
Ženatý, tři děti

Poslanec Poslanecké sněmovny PČR 3.6.2006 - 28.8.2013, 26.10.2013 - současnost
Zastupitel Libereckého kraje 18.10.2008 - 25.1.2010
Zastupitel Harrachova 14.11.1998 - 21.10.2010
Politická příslušnost  ČSSD

Můj otec Pavel byl byl dvojnásobným olympionikem a osmým na mistrovství světa biatlonistů a tak jsem od mladí také zkoušel různé zimní sporry a hlavním vzorem mi byl olympijský vítěz Jiří Raška. Od šesti let jsem zkoušel skákat pod vedením matky na lyžích. Matku později nahradil otec s trenérem sdruženářů Jiskry Harrachov Antonínem Linemajerem. V libereckém mládežnickém týmu se o mně staral Rudolf Höhnl a Karel Kodejška, na vojně mně trénoval další úspěšný skokan české historie, Dalibor Motejlek.

Do světového poháru jsem prvně nahlédl na sklonku sezónu 1982/83 a to hned při své později parádní disciplíně - letech na lyžích. První výraznou stopu jsem zanechal v domácím prostředí v Harrachově, kde jsem v roce 1983 dolétl na hranici 181 mětrů, což byl tehdy nový světový rekord. V následujících letech se mi dařilo sbírat přední umístnění a rád vzpomínám na vítězství v rámci SP v Lillehammeru a Planici. V roce 1984 jsem si mohl na krk navléci bronzovou olympijskou medaili, kterou jsem vybojoval jak jinak na velkém mustku na zimních OH v Sarajevu. Další medaili a to stříbrnou jsem získal na následujících OH v Calgary. V závěru kariéry jsem dokázal vyhrát ještě dva závody SP a naposledy jsem se z můstku rozjel 8.4.1992.

Po ukončení sportovní kariéry jsem získal darem lukrativní parcelu v Harrachově, které mi darolovalo město jako uznání za skvělou reprezentaci města. Zde jsem v roce 1996 otevřel pension a vkročil tak na dráhu podnikatele. Mimo to jsem byl asistentem trenéra Matury na ZOH 1994 v Lillehammeru a následně pak hlavním trenérem na ZOH 1998 v Naganu. Do roku 2002 jsem pak působil jako trenér juniorské reprezentace.

Má politická kariéra začala v roce 1998, kdy jsem byl postupně třikrát za sebou zvolen do zastupitelstva města Harrachov. V roce 2002 jsem neúspěšně kandidoval do poslanecké sněmovny za ČSSD. Otevřít dveře sněmovny se mi tak povedlo až o 4 roky později, kdy jsem usedl do poslaneckých lavic v barvách ČSSD. Působil jsem jako člen výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a petičního výboru. Poslanecký mandát se mi podařilo obhájit ve volbách v roce 2010. Nadále jsem členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013  jsem kandidoval v Libereckém kraji jako lídr ČSSD a byl jsem opět úspěšný.

Mimo politické kariéry v poslanecké sněmovně jsem se také věnoval krajské politice, když jsem byl v roce 2008 zvolen do Zastupitelstva Libereckého kraje za ČSSD. V dalších krajských volbách jsem již nekandidoval. V letošním roce 2016 se budu ucházet ve volbách do Senátu PČR o post senátora a věřím, že naleznu vaši podporu.